ďťż
Błąd
  • XML Parsing Error at 1:90. Error 9: Invalid character

Menu

Szanowni Państwo

Tegoroczne Krynickie Święto Miodu wypada w niedzielę, 18 sierpnia. Msza św. w intencji pszczelarzy i ich rodzin odprawiona zostanie ? inaczej niż w latach poprzednich ? w kościele św. Antoniego, o godz.10.30. W darze ołtarza, tak jak w latach ubiegłych, złożymy świecę woskową i słoiki z miodem. W tym roku, oprócz kiermaszu miodowego pod Kościołem Zdrojowym, będą kiermasze pod kościołem św. Antoniego,  w Czarnym Potoku oraz w Tyliczu.

Tradycyjne już spotkanie na zakończenie sezonu, odbędzie się w tym roku w pasiece pana Krzysztofa Urbana w Tyliczu, w niedzielę, 25 sierpnia. O godzinie 15-tej odprawiona zostanie msza św. polowa, w intencji zmarłego niedawno Witolda Królikowskiego, a także w intencji pszczelarzy i ich rodzin. Po mszy ? zwyczajowe już ? spotkanie biesiadne.

Cykl systematycznych spotkań szkoleniowych w każdą drugą niedzielę miesiąca, rozpoczniemy 13 października, jak zwykle o godz. 16-tej w sanatorium ?Zgoda?. W programie, między innymi, relacja z wycieczki do Kijowa, gdzie odbędzie się tegoroczna Apimondia.

Podobnie jak w latach ubiegłych, będziemy chcieli kontynuować wymianę plastrów na węzę. Ponieważ tegoroczny sezon wybitnie sprzyjał budowie plastrów, już teraz proszę o przygotowywanie suszu do przetopu. Wymianę będziemy chcieli zorganizować z końcem października.

W ostatnim czasie pożegnaliśmy dwóch z naszych kolegów pszczelarzy, którzy odeszli do niebieskich pasiek. W styczniu zmarł zasłużony dla Koła oraz całego Karpackiego Związku Pszczelarzy, kolega Władysław Maternicki.

Natomiast w lutym dość niespodziewanie opuścił nas kolega Czesław Sip . Więcej na temat tych kolegów zostało umieszczone na Forum Karpackiego Związku Pszczelarzy w Nowym Sączu. Cześć ich pamięci.


Pozdrawiam bardzo serdecznie
Prezes Koła Pszczelarzy w Krynicy Zdroju
Marek Moszczyński

 

Strona powstala dzieki wsparciu finansowemu
Narodowego Funduszu Ochrony Srodowiska
oraz Funduszu Partnerstwa